ПОҚ және білім алушылардың академиялық ұтқырлығы

Студенттер мен ПОҚ-ның академиялық ұтқырлығын іске асыру жөніндегі жұмысты жандандыру үшін білім алушылардың ішкі және сыртқы академиялық ұтқырлығы саласындағы ынтымақтастық туралы меморандумдар мен ПОҚ-ты келесі отандық және шетелдік жоғары оқу орындарымен: Харьков Ұлттық автомобиль-жол университетімен (ХҰАЖУ), Әлеуметтік және гуманитарлық білім институтымен (ӘГБИ, Ресей, Қазан қ.), Алматылық гуманитарлық-экономикалық университетімен (АГЭУ).
Арта ұсынымдарына сәйкес ПОҚ және ББ білім алушыларының академиялық ұтқырлық деңгейін арттыру жөніндегі іс-шаралар жоспары әзірленді. Алматы гуманитарлық – экономикалық университеті (АГЭУ) мен Қазади арасындағы Шартқа сәйкес ПОҚ-ның академиялық ұтқырлығы шеңберінде 2022-2023 оқу жылының күзгі семестрінде 05.09.2022-06.01.2023 ж. бастап бір академиялық кезеңге Э. ғ. к., доцент К. Ибрагимова “Қаржы енгізу” пәні бойынша “Есеп және аудит”, өз кезегінде, осы кезеңде АГЭУ “Қаржы” ББ білім алушыларына дәріс оқуға аға оқытушы М. э. н., Айыпова Т. А. академиялық ұтқырлық шеңберінде АГЭУ-де 2022-2023 оқу жылының күзгі семестрінде “есеп” ББ 3 курс Қазади білім алушыларының “қаржылық есебі 1″ пәні бойынша 1 академиялық кезең оқытылды және аудит” саны 4 адам.
Білім алушылардың академиялық ұтқырлығы бойынша қолайлы жағдайларды қамтамасыз ету үшін серіктес ЖОО-лармен Харьков ұлттық автомобиль-жол университеттеріне (ХҰАЖУ) ББ құрылымы мен мазмұнын келісу және жақындастыру бойынша үнемі жұмыс жүргізіледі. Қазади мен ХҰАЖУ мен “Экономика”, “Экономика және кәсіпкерлік” кафедралары арасында жасалған шартқа сәйкес көзделген тармақтарды іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары негізінде ПОҚ мен білім алушылардың академиялық ұтқырлығы шеңберінде көктемгі семестрде 2023 жылғы 23 қаңтар мен 5 мамыр аралығында бір академиялық кезеңге э. ғ. д. О. И. Дмитриеваның дәрісін оқу басталды пән бойынша: “Экономика”, “Есеп және аудит” ББ екінші курс білім алушыларына арналған “экономиканы мемлекеттік реттеу”.

Қазақ автомобиль-жол институты арасындағы ынтымақтастық туралы келісімге сәйкес.Л. б. Гончарова және Алматы гуманитарлық-экономикалық университеті (АГЭУ) 27.08.2021 ж. академиялық ұтқырлық шеңберінде Қазадидің “есеп және аудит” ББ 2 курс студенттері саны 5 адам АГЭУ-де 2021-2022 оқу жылының күзгі семестрінде “қаржыға кіріспе” пәні бойынша оқудан өтті, сондай-ақ “Экономика” ББ 3 курс студенттері”5 адамнан тұратын қазади көктемгі семестрде “салалардағы Экономика” пәні бойынша оқыды, сондай-ақ АГЭУ студенттері сол семестрдегі ұқсас пәндер бойынша Қазади қабырғасында оқыды. Академиялық ұтқырлық бойынша көктемгі семестрде 31.01.2022 ж. – 03.06.2022 ж. аралығында Қазади “Экономика” ББ студенттері (5 адам) және 24.01.2022 ж. – 21.05.2022 ж. АГЭУ (6 адам) “Салалардағы Экономика”пәні бойынша оқудан өтті.

Қазақ автомобиль-жол институты арасындағы ынтымақтастық туралы шартқа сәйкес.Л. Б. Гончарова (Қазақстан) және Харьков ұлттық автомобиль-жол университеті (ХҰАЖУ, Харьков қ., Украина) 22.01.2021 ж., ПОҚ сыртқы академиялық ұтқырлығы шеңберінде “экономиканы мемлекеттік реттеу” пәні бойынша “Есеп және аудит” ББ 2 курс студенттеріне дәріс оқу үшін онлайн форматта хнаду д. дәріскер шақырылды.э. н. Дмитриева О. И. 31.01.2022 ж. бастап 13.05.2022 ж. (көктемгі семестр) 2021-2022 оқу жылы кезеңіне, сондай-ақ Қазади тарапынан “Экономика”, “Есеп және аудит” ББ бойынша қазади студенттеріне және “экономика кәсіпкерлік” ББ бойынша ХНАДУ студенттеріне арналған “Макроэкономика”пәні бойынша онлайн форматта дәріс сабақтарын өткізу үшін, “Сауда және биржалық қызмет”,” Есеп және салық салу”, аға оқытушы тартылды. Боброва В. Н. жыл кезеңіне сағат 31.01-ден бастап.-13.05.2022 ж.

ХҰАЖУ экономика және кәсіпкерлік кафедрасы мен КазАДИ Экономика кафедрасының ынтымақтастығы академиялық ұтқырлықпен шектелмейтінін атап өткен жөн. Осылайша, 2021 жылғы 26 қарашада экономика және кәсіпкерлік кафедрасының базасында хнаду басқару және бизнес факультетінің 55 жылдық мерейтойына арналған “кәсіпкерлікті дамыту мәселелері мен перспективалары” атты XV халықаралық ғылыми-практикалық конференция өтті, оған жасалған шарт шеңберінде Экономика кафедрасының оқытушылары қосылды.
Л. Б. Гончаров атындағы “Қазақ автомобиль-жол институты арасындағы ғылыми, оқу және мәдени ынтымақтастық туралы” шартқа сәйкес (Алматы қ., Қазақстан) және “әлеуметтік және гуманитарлық білім институты” жеке жоғары білім беру мекемесі (Қазан қ., Ресей) академиялық ұтқырлық шеңберінде ” Экономика “және” есеп және аудит “ББ 3 курс студенттері саны 5 адам “салалық менеджмент”пәндері бойынша онлайн оқытудан өтті, 06.09.2021 ж. мен 07.01.2022 ж. аралығында” Кәсіпорын экономикасы”,” Қаржылық есеп 1″,” автожол және құрылыс кәсіпорындарындағы салықтар және салық салу”.