2023 жылдың 4 сәуірінде 1 курс студенттері Ғ. Мүсірепов атындағы Жас көрермендер театрынағы М.О. Әуезовтің “Қаракөз” спектаклі барды

“Қарагөз” заманауи қойылымы – бұл театр өнерінің мүлдем жаңа өлшемі: қобыз сиқырлы музыкасының, драмалық сөздің, заманауи бидің және жарық әсерінің түйіскен жерінде. Бұл жүз рет естігеннен гөрі бір рет көрген жақсы жағдай.
Көрермен алдында екі сүйетін жүректің қазақ даласының заңдарына бағынып, бөлек өмір сүруге мәжбүр болғаны туралы әңгіме пайда болды. Ата-баба дәстүрлеріне қарсы тұруға және махаббат құқығын қорғауға тырысу барлығына қайғылы аяқталады.
Түпнұсқа тарихтың поэтикасы мен тереңдігі өзінің сұлулығы мен бейнесінде ұмытылмас заманауи хореографияны күшейтеді.
“Махаббат туралы сөзбен айту қиын. Адам эмоцияларды сезінеді, біздің ойымызша, оны тек актерлік пластиктің тілімен жеткізуге болады, сондықтан би театрының элементтері оқуға қосылды”.
Спектакль аяқталғаннан кейін Ғабит Мүсірепов атындағы Қазақ Мемлекеттік Академиялық балалар мен жасөспірімдер театры әртістерінің шеберлігіне қошемет көрсетті. Актерлердің ерекше қойылымы мен тамаша ойыны театрдың сахнадағы жетістігін анықтады. КазАДИ студенттері поэтикалыққа, актерлердің таңғажайып ойынына, көрермендер үшін керемет атмосфераға таң қалдырды. Спектакль біртұтас және өте әдемі болды. Драмалық өнер аударманы қажет етпейді, ерекше тұжырымдаманы қажет етеді – көрермен арасындағы тандем.